Naše vize a cíl

Jsme fanouškovský web. Našim cílem je přehled všech zastávek, stanic a nádraží v České republice s možností filtrování podle zvolených kritérií, zejména podle krajského uspořádání a čísla tratí. Můžete si vyhledat například všechny zastávky spadající v Jihomoravském kraji, které leží na jednokolejných tratích, které nejsou elektrifikovány a současně nejsou zahrnuty v jednotném dopravním systému jihomoravského kraje IDS-JMK.

Druhou oblasti je Tabulka vozů – filtrování přes parametry osobních vozů. Můžete vyhledat například všechny vozy 2. třídy, které mají kupéčka, mají klimatizaci a zásuvky na USB.

Jak nám můžete pomoci

  • Zapomněli jsme na některé nádraží?
  • Našli jste v tabulkovém přehledu chybu?
  • Chcete s námi spolupracovat?

Piště na: vlakem.jednoduse@gmail.com

Kdo to platí

Celý projekt Česká nádraží platíme ze svého.
Neobdrželi jsme ani korunu z veřejného, státního či unijního rozpočtu.
Nemáme žádný finanční dar z Českých dráh, Správy železniční dopravní cesty, ani od žádného jiného dopravce či poskytovatele služeb na dráze.
Nemáme (zatím) ani příjem z inzerce.

Logo Českých nádraží nám vytvořil kamarád grafik z Vyškova.

Kontakt

Autorem projektu je Pavel Boucník
Kontaktovat jej můžete na vlakem.jednoduse@gmail.com

Česká nádraží podporují

Vlakem jednoduše.cz

Popis a hodnocení českých nádraží z pohledu uživatelské přívětivosti a bezpečnosti. Průvodce po českých nádražích pro obyčejné lidí, zejména ženy, kteří mají obavy z cestování vlakem. Bojí se nízkých nástupišť, strmých schodů do vlaku a jak se vůbec vyznat na nádraží a neztratit se. Napsáno srozumitelným jazykem.

Vlakem jednoduše.cz hodnotí osobní vozy, které jezdí na české železniční síti. Opět z pohledu uživatelské přívětivosti. Jestli jsou vozy nízkopodlažní, jaká je prostupná šířka dveří, jestli je ve voze místo pro kolo a kočárek, ve kterém voze je dětský oddíl.

Web se zaměřuje se i na cestující, kteří využívají cestu pro práci. Jak pohodlné jsou sedačky a stoly pro práci na notebooku. V poslední době dominuje potřeba napájení drobné elektroniky. Zveřejňovány jsou proto popisy a fotky umístění USB i klasických elektrických zástrček. Cestující se tak před cestou může podívat, jakým vozem pojede a kam si případně zakoupit místenku.

Parní lokomotvy.cz

je web věnovaný historickým lokomotivám a to jak parním, elektrickým tak motorovým. Fotky, popis jejich komponent a jak to všechno vlastně funguje. Lokomotivy v pohybu, nostalgické jízdy, exponáty v muzeu.
Dále fotky osobních, nákladních a speciálních vozů.
Třetí části jsou historická nádraží, depa, výtopny, sklady, části železniční infrastruktury jako jsou vodojemy či točny.
Železniční archeologie se věnuje objevování pozůstatků po železnici v krajině. Dávno zaniklé tratě, stopy v krajině, opuštěné a zarůstající tratě.